Aktualności

Aktualności

Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej na Uczelni Łazarskiego - mgr Dobrosława Tomzik

Zgodnie z § 7 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 261) w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora, uprzejmie informujemy, że obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Dobrosławy Tomzik pt. „Dopuszczalność dowodów uzyskanych bez zgody na ich wykorzystanie w procesie cywilnym na przykładzie spraw o rozwód i separację", przygotowanej pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Manowskiej, prof. UŁa odbędzie się 18.10.2023 r. o godz. 15:30, w sali senackiej 118 w budynku Uczelni Łazarskiego oraz w formie online.

Promotor rozprawy:  

  • dr hab. Małgorzata Manowska

Recenzenci:

  • prof. dr hab. Joanna Misztal-Koneck
  • dr hab. Kamil Zaradkiewicz

Praca doktorska wyłożona jest do wglądu w Biurze Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, ul. Świeradowska 43, sektor F, pokój 361. Recenzje dostępne są pod adresem: https://bip.lazarski.pl/postepowania-awansowe/doktoraty/

Dla osób zainteresowanych udziałem w wydarzeniu w formie online zostanie udostępniony link.

Dostęp dla osób spoza Uczelni wymaga zgłoszenia chęci udziału do 2 dni przed terminem, na adres mailowy; w.dzwonkiewicz@lazarski.edu.pl


Pani Dobrosława Tomzik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie w 2014 r. Ukończyła kierunek Prawo w formie stacjonarnej. 31.12.2017 r. ukończyła aplikację adwokacką, następnie po zdanym egzaminie w 2018 r. wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. Od 2.07.2018 r. Właściciel Kancelarii adwokackiej w Dąbrowie Górniczej.

Wieloletni nauczyciel akademicki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Autorka i współautorka 32 publikacji, w tym w takich publikacjach zbiorowych jak np. „Apteczka prawna, czyli Lex bez łez” pod red. K. Markiewicz, M. Szczocarz- Krysiak, „Mediacje w praktyce mediatora i pełnomocnika” pod red. C. Rogula, A. Zemke- Górecka, „Hipokratres przed sądem Współczesne wyzwania prawa medycznego” pod red. K. Klimas, "Wybrane problemy ochrony konsumenta na rynku przewozów pasażerskich" pod red. M. Pawełczyka, „Encyklopedia dzieciństwa” pod red. D. Waloszek.

Mediator Centrum Mediacji przy NRA w Warszawie, sądu polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie oraz stały mediator sądowy wpisany na listę prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach i Sosnowcu.

Prelegent oraz uczestnik licznych konferencji naukowych, w tym zjazdów katedr i zakładów postępowania cywilnego oraz prawniczy edukator młodzieży w programach Street Law, czy w ramach Tygodnia Konstytucyjnego im. Z. Hołdy.

Zainteresowania naukowe: mediacje i pozasądowe metody rozpoznawania sporów, postępowanie cywilne, postępowanie dowodowe, postępowania odrębne (w szczególności: postępowania z zakresu prawa rodzinnego), prawo medyczne.

Zainteresowania pozanaukowe: strzelectwo sportowe, sport, podróże.