Nasi doktoranci

Doktoranci

Mariusz Pyżyński

prawnik specjalizujący się w prawie lotniczym, absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, absolwent studiów podyplomowych z Prawa lotniczego, oraz studiów podyplomowych z Zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie (SMS) Uczelni Łazarskiego, trzykrotny stypendysta programu Erasmus. Pracował w International Civil Aviation Organization (ICAO) w Montrealu w Kanadzie, gdzie zajmował się kwestiami dotyczącymi prawa uczciwej konkurencji w transporcie lotniczym. Od kwietnia 2018 r. prowadzi prestiżowe badania naukowe w Instytucie Prawa Lotniczego i Kosmicznego na Uniwersytecie McGill w Montrealu, na temat problemów związanych z cybersecurity w lotnictwie cywilnym. Obecnie pracuje w siedzibie głównej International Air Transport Association (IATA). Jego pasją są podróże, samoloty oraz wędrówki górskie. Mariusz przygotowuje pracę z zakresu prawa lotniczego pod opieką p. prof. A. Konert.

Anna Sabbatini

prawnik specjalizujący się w compliance, prawie handlowym oraz prawie włoskim. Prowadzi własną firmę. Jest członkiem Rady Nadzorczej, oraz reprezentantką głównego akcjonariusza Spółki Pylon S.A. notowanej na New Connect. Wykłada prawo krajów anglosaskich na studiach podyplomowych dla tłumaczy przysięgłych języka angielskiego. Absolwentka Uczelni Łazarskiego na kierunku prawo, oraz Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie na kierunku filologia angielska, a także Uniwersytetu w Katanii, gdzie uzyskała tytuł Master I Stopnia z Prawa Włoskiego. Pasjonuje się podróżami, nauką języków oraz grą na fortepianie. Ania przygotowuje pracę z tematyki compliance pod opieką p. prof. A. Hrycaj

Julia Hetlof

prawnik amerykański (adwokat w stanie Nowy Jork i Kolorado), z wieloletnią praktyką adwokacką i prokuratorską. Obecnie pracuje jako US Army Liaison w Kwaterze Głównej NATO - Wielonarodowy Korpus Północny Wschód w Szczecinie. W latach 2009-2014 pracowała w US Air Force jako prokurator wojskowy (Assistant Staff Judge Advocate). Julia posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa cywilnego i karnego. Uzyskała stopień J.D.W Fordham University Law School w Nowym Jorku oraz L L.M z Prawa Lotniczego i Kosmicznego w Instytucie Prawa Lotniczego i Kosmicznego McGill University w Montreal, Kanada. Jej pasją jest yoga i dobra literatura. Julia przygotuje pracę z zakresu prawa kosmicznego pod opieką p. prof. A. Konert.

Olga Józefczyk dr

Karolina Skrzypczyńska

adwokat, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii, wielokrotnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wiodących kancelaria adwokackich w Wielkopolsce, obecnie prowadzi własną kancelarię adwokacka w Kaliszu, pełni funkcje patrona dla aplikantów adwokackich, specjalizuje się w obronach w sprawach karnych. Prywatnie miłośniczka literatury faktu.

Aleksandra Smyk – Kotlarz

Prawnik, Prokurent prywatnego Ośrodka Ortopedii i Traumatologii Arthros z siedzibą w Nałęczowie oraz Dyrektor Zarządzający Gabinetów Lekarskich Arthros z siedzibą w Lublinie.  Absolwentka Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Absolwenta Uczelni Łazarskiego na kierunku MBA w Ochronie Zdrowia. Aktualnie studentka studiów doktoranckich na Uczeni Łazarskiego. Specjalizuje się w ekonomicznej analizie prawa z elementami prawa medycznego oraz prawie restrukturyzacyjnym placówek medycznych. Autorka artykułów naukowych poświęconych problemom ochrony zdrowia w Polsce. Uczestnik wielu konferencji naukowych dotyczących prawa medycznego oraz restrukturyzacyjnego.